به شست و شوی سنگ فرش با دستگاه کفسابی و فرچه مخصوص کفشویی گفته می شود. تفاوت های بسیاری بین کفشویی و کفسابی دارد که در ادامه آن ها را ذکر می کنیم.

فرچه مخصوصی که به دستگاه وصل می شود ساختار مخصوص این کار را دارا می باشد که تمام کثیفی و چرک های روی سطح سنگ را پاک کرده و به سنگ کیفیت متعادلی می دهد.

کفشویی

تفاوت کفسابی و کفشویی

تفاوت های بسیاری بین کف شویی، کفسابی و سنگسابی وجود دارد، به صورتی که در کفسابی عملیان صیقل دادن، کفسابی و لایه برداری صورت می گیرد و سنگ به بالاترین سطح کیفیت خود دست پیدا می کند و باعث می شود که طول عمر آن افزایش یابد اما در کفشویی یک فرآیند به طور کامل متفاوت صورت می گیرد، فرچه ای که بر روی دستگاه وصل شده است

چرک ها و کثیفی ها را از بین می برد و عملیات لایه برداری صورت نمی گیرد. تعداد زیادی از افراد این تصور اشتباه را دارند که کفسابی و کفشویی همانند هم هستند ولی برای انجام عملیات کفسابی باید مهارت بیشتری داشته باشد و در آن لقمه سنگ های مخصوص به کار می رود.

اما در کفشویی از لقمه سنگ استفاده نمی شود. البته این نکته را باید مورد توجه قرار داد که کفشویی دارای مزایای خاصی است و می توان سنگ فرش را به طور دوره ای کفشویی کرد.

به طور معمول از اصطلاح کفسابی ارزان به جای کف شویی استفاده می کنند و می توانند با هزینه بسیار پایین نسبت به کفسابی تخصصی با لقمه سنگ های مخصوص این کار را انجام دهند.

کفسابی تضمینی به معنی ساب زنی سنگ، صیقل دادن و لایه برداری است.

در این صورت سنگ را به سطح بالایی از کیفیت می رساند که توسط افراد متخصص صورت می گیرد.

توصیه ای که به شما می شود این است که اگر می خواهید برای مدت کمی و بدون لایه برداری فقط سنگ خود را تمیز کنید می توانید از کف شویی استفاده نمایید و در صورتی که می خواهید سنگ شما به کیفیت بالایی دست پیدا کند و طول عمر آن افزایش یابد، باید کفسابی را انجام دهید.

5/5 ( 2 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *