کفساب

تعریف کفساب

کفساب به فرد ماهری گفته می شود که عملیات کفسابی و سنگسابی را انجام می دهد. همچنین با دستگاه ها و ابزارها در این زمینه آشنا است و می تواند به خوبی با این دستگاه ها کار کند.

کفساب

خصوصیات یک کفساب خوب

۱-روش درست استفاده از دستگاه های کفسابی را می داند و برای شروع کفسابی بهترین نقطه را انتخاب می نماید تا هیچ بخشی از کف ساختمان از قلم نیفتد و در انتهای کار همه ی کثیفی ها و پستی و بلندی ها را از بین می برد.

۲-با کنترل زمان و نیروها و حضور به موقع در محیط کار بتواند نتیجه بهتری را در زمان کم به کار فرما تحویل دهد و از تلف شدن زمان پیشگیری نماید.

۳-با انواع کف، ابزارها و لقمه سنگ های لازم برای هر نوع کف ساختمان آشنا باشد. همچنین بتواند سنگ مرغوب و نامرغوب را شناسایی کند و با نظر کارشناسی خود، کارفرما را راهنمایی نماید.

۴-فردی که خدمات کفسابی انجام می دهد باید تا حدودی از امور فنی و برق صنعتی شناخت داشته باشد، تا بتواند با توجه به شرایط محیط، برق سه فاز و یا تک فاز را برای راه اندازی دستگاه فراهم سازد.

۵-از جمله مهم ترین اصول کفسابی، پر کردن درزهای کف و شکاف بین سنگ ها است و بدون آن کفسابی هیچ ارزشی ندارد. انتخاب مواد مناسب برای به دست آوردن بتونه بر عهده کفساب است.

۶-بخش هایی از کف که برای دستگاه قابل دسترسی نیستند، نظیر کناره های دیوار و پله ها، باید آن را به صورت دستی بسایید.

۷-در پایان کار، همه ی فاضلاب به وجود آمده از ساب زنی را کاملا جمع نماید.

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *