کفسابی پارکینگ در تهران

کفسابی پارکینگ و اهمیت آن

کفسابی پارکینگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا سنگ ها، موزاییک و بتنی که در کف پارکینگ به کار برده شده به طور مداوم در معرض آلودگی ها مانند دود، گرد و غبار، بنزین و روغن سوخته است و محل همیشگی رفت و آمد افراد و اتومبیل ها می باشد. در نتیجه علاوه بر اینکه پارکینگ ظاهر زشت و بدی را به خود می گیرد امکان انتقال بیماری های تنفسی و سایر بیماری ها به افراد ساختمان می شود.

همچنین وجود این آلودگی ها در پارکینگ باعث چسبیدن آن ها به لاستیک وسایل نقیله می شود و در فصل زمستان به خصوص در پارکینگ هایی که دارای شیب نسبتا زیادی هستند مشکلاتی را ایجاد می کند و باعث سر خوردن آن ها می شود.

انجام کفشویی و کفسابی پارکینگ به صورت منظم و دوره ای یکی از بهترین روش برای حل این مشکل می باشد که علاوه بر تمیز شدن کف پارکینگ، باعث مقاوم شدن سنگ در برابر رفت و آمد وسایل نقلیه و همچنین افزایش عمر مفید آن می شود.

کفسابی پارکینگ

مراحل و نحوه انجام کفسابی پارکینگ

بررسی پروژه از جهات مختلف

در این مرحله ابتدا کارشناس تیم کفسابی با حضور در محل پروژه به بررسی همه جانبه آن می پردازد. در ادامه به بررسی برخی از این موارد پرداخته ایم که عبارتند از:

نوع جنس کف که می تواند شامل موزاییک، بتن، اپوکسی و … باشد.

میزان شکاف ها و شکستگی های کف ساختمان ( چرا که در خدمات کفسابی پارکینگ باید تمام شکاف ها با بتونه مخصوص پر شوند)

ناهمواری های سنگ کف که معمولا بر اثر نشست ساختمان به وجود می آیند.

متراژ پروژه و میزان آلودگی و جرم موجود بر روی کف

برآورد هزینه و مدت زمان انجام پروژه

در مرحله دوم با توجه به اطلاعات به دست آمده از مرحله قبل کارشناس با در نظر گرفتن متراژ کار و جنس کف، هزینه و مدت زمان انجام پروژه را به اطلاع کارفرما می رساند. هر چه متراژ پروژه بیشتر باشد تخفیف بیشتری نیز در قیمت کفسابی پارکینگ اعمال می شود. همچنین جنس کف نیز تاثیر بسیاری در هزینه کفسابی دارد.

برای نمونه موزاییک با سه مرحله کفسابی تمامی کثیفی های آن از بین میرود در حالی که گرانیت به دلیل سختی سنگ با ۱۷ مرحله ساب زنی به نتیجه دلخواه می رسد.

تمیز کردن سطح

در این مرحله محیط را برای شروع عملیات کفسابی آماده سازی می کنیم.

پس از توافق با کارفرما و نوشتن قرارداد، برای اینکه زباله ها و نخاله های ساختمانی برای عملیات کفسابی پارکینگ مزاحمت ایجاد نکنند باید تمام آن ها را از روی زمین جمع کرده و به محل دیگری منتقل کنیم.

ناگفته نماند تمامی وسایل نقلیه باید به مدت ۲۴ ساعت خارج از پارکینگ قرار بگیرند و محل مشخصی را برای تردد ساکنین در نظر گرفت تا سرعت و کیفیت کار به بالاترین شکل صورت گیرد.

کفسابی پارکینگ

کفساب در این مرحله با استفاده از دستگاه های کفسابی و لقمه سنگ های مخصوص، شروع به سابیدن کف پارکینگ می کند و در صورت مشاهده شکاف و یا شکستگی آن را با بتونه مخصوص ترمیم می کند.

مراحل ساب زنی باید تا برطرف شدن ناهمواری ها و از بین رفتن جرم ها و براق شدن سنگ ادامه داشته باشد.

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *