کفسابی دهبید

کفسابی دهبید و کفسابی مرمریت و مراحل انجام آنها موضوعاتی است که در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت . پس با ما همراه باشید .

کفسابی دهبید

این نوع سنگ یکی از پر فروش ترین و زیباترین سنگ هایی است که در بازار وجود دارد. سنگ دهبید به خاطر استحکام بالایی که دارد، برای راه پله ها، ورودی ها، پاگردها و دیگر بخش های پر رفت و آمد استفاده می شود.

مراحل کفسابی سنگ دهبید

از لقمه سنگ زبر ۳۶ و یا ۴۶ برای نخستین مرحله استفاده می شود. در این مرحله یک لایه از سنگ برداشته می شود تا سنگ به طور کامل یک دست شود. پس از آن با استفاده از مواد بتونه و رزین، درزها شکاف ها را می پوشانیم. در دومین مرحله به ترتیب از لقمه سنگ های ۶۰، ۱۲۰، ۲۲۰ و ۸۰۰ استفاده کرده تا این نوع سنگ در نهایت زیبا و درخشان شود.

کفسابی مرمریت

از این نوع سنگ از دوران باستان برای مجسمه سازی و ساخت زیورآلات مورد استفاده قرار می گرفت.

در حال حاضر نیز از سنگ مرمریت به دلیل تنوع فراوان و مقاومت بالایی که دارد از آن در ساختمان سازی، ساخت پله و کف استفاده می شود. سنگ مرمریت دارای انواع گوناگونی است مانند مرمریت هرسین، مرمریت خوی و … که تفاوت آن ها در کیفیت و رنگ آن ها است.

مراحل کفسابی سنگ مرمریت

در مرحله اول کفسابی سنگ مرمریت باید از لقمه سنگ ۳۶ استفاده کنید.

پس از آن برای هموارتر شدن سنگ از لقمه سنگ ۶۰ استفاده نمایید.

در مرحله بعد با استفاده از مواد بتونه و رزین، درزها و شکاف های موجود بر روی سنگ را می پوشانیم و به مدت یک روز به آن ها اجازه می دهیم تا به طور کامل خشک شوند.

چس از اینکه مدت یک روزه به پایان رسید، ۹ مرحله دیگر با لقمه سنگ های مناسب باید سنگ را ساب بزنیم تا سطح سنگ به طور کامل براق و درخشان شود و به حداکثر زیبایی خود برسد .

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *