کاشی شیشه ای

کاشی شیشه ای دارای زیبایی فوق العاده ای می باشد و درصورت وجود لکه و آلودگی بر روی آن از کاشی های معمولی بیشتر نشان می دهد.

برای پاک کردن این نوع کاشی ها روش های مختلفی وجود دارد که می توان از روش های خانگی و یا پاک کننده های صنعتی استفاده کرد اما به هیچ عنوان نباید از کفسابی استفاده کرد .

انتخاب مواد شوینده مناسب اهمیت بالایی دارد زیرا در صورت انتخاب اشتباه شوینده نامناسب و استفاده از آن باعث از بین رفتن لعاب و زیبایی کاشی ها خواهد شد.

کاشی شیشه ای

تمیز کردن کاشی شیشه ای

با استفاده از آب گرم به همراه سرکه که نسبت ترکیب آن نصف به نصف می باشد را به صورت اسپری روی سطح کاشی می پاشند و ۱۰ دقیقه بعد با فرچه نرم یا مسواک، لکه را پاک می کنند.

این روش یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن لکه ها از روی کاشی می باشد.

لازم به ذکر است در صورتی که از فرچه زبر استفاده شود باعث آسیب دیدن کاشی و ایجاد خط و خش بر روی آن می شود.

برای پاک کردن لکه های روغنی روی سطح کاشی می توان از ترکیب اب و مایع ظرفشویی نیز استفاده کرد. زیرا خاصیت چربی زدایی دارد و می تواند به راحتی لکه های روغنی را از بین ببرد.

کاشی شیشه ای به طور مرتب حداکثر هر دو روز یک بار باید تمیز شود. مخصوصا اگر این کاشی ها در کف ساختمان مورد استفاده قرار گرفته باشند که در این صورت باید بیشتر به فکر تمیز بودن آن بود زیرا گرد و غبار باعث ایجاد خط و خش در سطح کاشی می شود.

کاشی هایی که در آشپزخانه به کار برده شده اند بیشتر دچار جذب چربی و دود می شوند و باید هر روز و یا نهایتا یک روز در میان تمیز شوند تا لکه ها بر روی آن ثابت نماند و زیبایی کاشی حفظ شود.

در صورتی که لکه ها با روش های گفته شده تمیز نشد از محلول شیمیایی استفاده می کنیم. ناگفته نماند اگر از مواد شیمیایی به صورت صحیح استفاده نشود باعث کدر شدن کاشی می شود.

همچنین اگر جرم و لکه به مدت طولانی بر روی سطح کاشی باقی بماند باعث تثبیت آن می شود و با روش های خانگی تمیز نمی شوند که در این صورت باید از افراد متخصص راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

تمیز کردن کاشی شیشه ای

در پایان ، توجه داشته باشید که برای تمیز کردن کاشی شیشه‌ای ، نباید از کفسابی استفاده کرد زیرا میتواند باعث آسیب دیدن کاشی شود .

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *