قیمت کفسابی بتن و گرانیت

کفسابی بتن

قبل از تعریف کفسابی بتن بهتر است تعریف مختصری از بتن داشته باشیم

به ترکیبی از ماسه و سیمان به اندازه یکسان که مقاومت مناسبی دارند بتن گفته می شود.

کاربردهای کفسابی بتن

در صورتی که قصد استفاده از پارکت و یا اپوکسی برای کف ساختمان تان دارید، باید اطمینان حاصل کنید که سطح بتن زیر آن به طور کامل صاف و یک دست است. اگر به این صورت نباشد پارکت و یا اپوکسی نمی تواند روی کف ساختمان به خوبی بچسبد و در نهایت ظاهر ناخوشایندی را به خود می گیرد.

اپوکسی به نوعی کفپوش رنگی گفته می شود که دارای طرح های گوناگون بوده و از مقاوت نسبتا بالایی برخوردار است و برای کف ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای کفسابی بتن

مراحل کفسابی بتن

برای کفسابی بتن از الماس زبر استفاده می شود و در صورتی که ناهمواری ها زیاد باشد لقمه سنگ ۳۶ و یا ۴۶ به کار برده می شود. پس از این از لقمه سنگ ۶۰ و در آخر از لقمه سنگ ۱۲۰ استفاده می شود تا سطح بتن به طور کامل صاف شود.

کفسابی گرانیت

یکی از مقاوم ترین و زیباترین سنگ های ساختمانی، گرانیت ها هستند و دارای انواع و رنگ های گوناگونی می باشند نظیر گرانیت سبز، گرانیت سیاه، گرانیت مرمریت و گرانیت پنبه ای. سنگ گرانیت به دلیل زیبایی و استحکامی که دارند در بخش های گوناگون ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد مانند کف، پله ها و دیگر مکان های پر رفت و آمد.

کفسابی این نوع سنگ ها در مقایسه با کفسابی دیگر سنگ ها به مراتب سخت تر و حساس تر است. بنابر این باید تنها افرادی که متخصص و با تجربه هستند این کار را انجام دهند.

کفسابی گرانیت

مراحل کفسابی گرانیت

سنگ گرانیت به دلیل سختی و استحکام بالایی که دارد

در مرحله اول برای لایه برداری سنگ از ساب زبر الماس استفاده می شود.

در دومین مرحله الماس ۶۰ مورد استفاده قرار می گیرد تا جای الماس مرحله قبل کاهش یابد و سنگ هموار و صاف شود.

در مرحله های بعدی نیز به ترتیب از الماس ۱۲۰، لقمه سنگ ۶۰، لقمه سنگ ۱۲۰، لقمه سنگ ۴۰۰، ۶۰۰، ۸۰۰ و پس از آن از بوبوکس خشک و بدون آب، بوبوکس با آب

و در آخر سیناکس یا فرانکفورت برای ساب استفاده می شود.

به طور کلی کفسابی گرانیت به ۱۲ تا ۱۷ مرحله کار نیاز دارد تا به طور کامل درخشان شود.

5/5 ( 2 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *