تمیز کردن سرویس بهداشتی

تمیز کردن سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین مسائل در بخش نظافت منزل محسوب می شود. اهمیت نظافت سرویس بهداشتی به دلیل تعداد دفعات زیادی است که در طول شبانه روز مورد استفاده قرار می گیرد و باید در فواصل زمانی کوتاه و منظم به تمیز کردن آن بپردازیم.

گروه کفسابی نمونه در این مقاله قصد دارد تا طریقه نظافت سرویس بهداشتی را با روش های ساده و خانگی به شما عزیزان آموزش دهد.

نکته مهم در تمیز کردن سرویس بهداشتی

مهم ترین مسئله ای که قبل از تمیز کردن سرویس بهداشتی باید به آن توجه داشت، جنس لوازم و قسمت های سرویس بهداشتی می باشد.

آگاهی از جنس مصالح کف سرویس، کاسه توالت یا توالت فرنگی و روشویی در انتخاب مواد شوینده نقش بسیار مهمی دارد.

مراحل نظافت سرویس بهداشتی

شستشوی شیرآلات

اکثر مواقع در هنگام نظافت سرویس بهداشتی توجه کمتری به شستن شیرآلات می شود. این بخش از سرویس علاوه بر اینکه باید میکروب زدایی شوند باید کاملا تمیز و براق شود. برای این کار می بایست از مواد شوینده مناسب و یا از پاک کننده های مخصوص شیرآلات استفاده کرد.

توجه داشته باشید که مواد مصرفی برعکس عمل نکند و خود باعث زنگ زدن شیرآلات نشوند. همچنین شما می توانید از مواد خانگی مانند سرکه سفید و یک اسکاچ نرم جهت تمیز کردن شیرآلات سرویس بهداشتی استفاده کنید.

پس از پایان شستشو با یک دستمال نرم لکه های آب باقی مانده بر روی شیرآلات را خشک کنید.

شستن روشویی

روشویی یکی دیگر از قسمت های سرویس بهداشتی می باشد که از لحاظ ضد عفونی بودن بسیار حائز اهمیت است. با استفاده از سرکه سفید و یا مواد سفید کننده شیمیایی مرغوب می توان این کار را انجام داد.

ابتدا سطح روشویی را مرطوب می کنیم و سپس تمیزکننده ی مخصوص را روی روشویی می ریزیم. پس از گذشت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با استفاده از یک اسکاچ نرم لکه ها را پاک میکنیم و با در نهایت روشویی را با آب می شوییم.

شستن روشویی

نظافت توالت فرنگی و ایرانی

یکی از متداول ترین سوالات در نظافت سرویس بهداشتی این است که چه شیوه ای برای تمیز کردن توالت فرنگی مناسب تر است؟

برای انجام این کار می بایست مواد شوینده یا تمیز کننده را داخل مخزن ریخته و پس از چند دقیقه با استفاده از یک برس مخصوص شروع به از بین بردن لکه ها کنید.

استفاده از جوش شیرین، سرکه سفید و همچنین نوشابه می تواند جایگزین پاک کننده های شیمیایی شود. نوشابه به علت داشتن اسید کربنیک و حباب های گازدار یک لکه بر قوی به شمار می آید. برای پی بردن به تاثیر فوق العاده نوشابه می توانید آن را در توالت فرنگی ریخته و پس از ۱۲ ساعت شاهد از بین رفتن کثیفی و لکه ها شوید.

برای تمیز کردن کاسه توالت ایرانی نیز می توان به همین روش ها عمل کرد.

کف و دیوار سرویس بهداشتی

برای تمیز کردن سرامیک سرویس بهداشتی می توان از شوینده های مناسب و مخصوص کاشی استفاده کرد. در صورتی که قصد دارید بدون استفاده از پاک کننده های شیمیایی به نظافت سرویس بهداشتی بپردازید، می توانید از جوش شیرین و آب استفاده کنید.

ابتدا گرد و غبار روی کاشی ها را بگیرید و سپس سرامیک را مرطوب کنید و مطابق روش گفته شده در پشت محصول شوینده عمل کنید. بهتر است این مواد به مدت ۳۰ دقیقه بر روی سطح کاشی بماند تا همه میکروب ها و لکه ها کاملا از بین بروند، سپس با استفاده از یک برس نرم یا مسواک درز کاشی ها را تمیز کنید و در نهایت با آب دیوار و کف را آب بکشید.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *