کفسابی سرامیک یا کفشویی سرامیک

به کار بردن اصطلاح کفسابی سرامیک صحیح نیست زیرا در عملیات کفسابی چند میلیمتر لایه برداری سنگ صورت می گیرد ولی برای سرامیک این کار ممکن نیست زیرا باعث تخریب لعاب و سطح سرامیک می شود.

بهتر است به جای کفسابی سرامیک از عبارت کفشویی سرامیک برای این کار استفاده کنیم.

در نتیجه از عملیات کفشویی برای تمیز کردن سطح سرامیک و حفظ کیفیت آن استفاده می شود.

کفسابی سرامیک

روش کار کفسابی سرامیک

برای انجام این عملیات نیز دستگاه های کفسابی را مورد استفاده قرار می دهند اما تفاوت آن استفاده از فرچه های مخصوص به جای لقمه سنگ ها می باشد که به دستگاه کفسابی متصل می شود.

به همین علت به این فرآیند، فرچه ساب نیز گفته می شود. سپس با استفاده از آب و فرچه مخصوص کفشویی سطح سرامیک را تا حدی می شویند که تمام آلودگی ها و لکه ها کاملا پاک شوند.

در صورتی که این لکه ها با فرچه از بین نرفت از مواد شیمیایی مخصوص برای تمیز کردن آن استفاده می کنیم.

سرامیک به دلیل ظریف بودن نسبت به سایر سنگ ها از حساسیت بیشتری برخوردار است به همین علت برای انجام کفشویی سرامیک باید از افراد متخصص و با تجربه استفاده شود تا در حین کفشویی آسیبی به سرامیک وارد نشود زیرا این سنگ قابل ترمیم نیست و باید تعویض شود.

روش کار کفسابی سرامیک

نکات مهم در کفسابی سرامیک

برخی از افراد سودجو هزینه های بیشتری را برای انجام عملیات کفشویی از کارفرما دریافت می کنند به این دلیل که از دستگاه های کفسابی برای انجام این خدمات استفاده می شود در حالی که هزینه کفشویی و ارائه خدمات آن بسیار کمتر از عملیات کفسابی می باشد.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهتر است کفسابی سرامیک را به صورت دوره ای و منظم انجام دهیم تا هزینه ها نیز کاهش یابد. فواصل زمانی میان عملیات کفشویی بستگی به میزان آلودگی جذب شده در سطح سرامیک می باشد.

در خدمات کفشویی سرامیک به بازسازی سنگ و بتونه کاری آن نمی پردازند. به همین علت در افزایش عمر مفید آن تاثیری نخواهد داشت بلکه فقط سطح سرامیک تمیز و براق می شود.

توصیه می شود به هیچ عنوان از شوینده های شیمیایی و صنعتی همچون اسید برای تمیز کردن سرامیک استفاده نکنید زیرا سبب تخریب لعاب سرامیک خواهد شد و برای ترمیم آن راه حلی وجود ندارد.

نکات مهم کفسابی سرامیک

5/5 ( 2 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *