کفپوش اپوکسی و کفسابی بتن

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی در واقع یک نوع مایع از جنس رزین اپوکسی می باشد که به ضخامت نیم تا پنج میلیمتر بر روی کف ریخته می شود.

این کفپوش پس از خشک شدن دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد و از نفوذ آب و سایر مایعات به داخل خود جلوگیری می کند. همچنین این ماده می تواند دائما و بدون هیچ مشکلی با آب در تماس باشد به همین علت در استخرهای پروش ماهی و صنایع شیلات بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

کفپوش اپوکسی در طرح ها و رنگ های متنوعی می باشد که معمولا در کف ساختمان ها بیشتر کاربرد دارد زیرا از مقاومت بالایی برخوردار است.

این کفپوش به دلیل مزایای بی شماری که دارد در بیشتر مکان ها مانند: سالن های ورزشی، مراکز بهداشتی، آزمایشگاه ها، مدارس، رستوران و آشپزخانه ها، کارخانجات، منازل و … مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از مهم ترین مزایای این کفپوش مقاومت بالای آن در مقابل اسید و مواد شیمیایی می باشد که این امر باعث ایده آل شدن این کفپوش برای صنایع شیمیایی و آزمایشگاه ها شده است. لازم به ذکر است تمامی کفپوش های اپوکسی دارای این قابلیت نمی باشند بلکه نوع خاصی از آن برای این مورد وجود دارد.

زیر سازی و کفسابی بتن برای کفپوش اپوکسی

تعریف بتن

بتن حاصل ترکیبی از آب، سیمان و ماسه یا سنگ دانه های مختلف می باشد و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.

در صورت استفاده از اپوکسی یا پارکت باید سطح بتن در کف ساختمان صاف و هم تراز باشد. در غیر این صورت پارکت یا اپوکسی به دلیل یک دست نبودن سطح بتن زیر آن، نمی تواند به طور کامل بر روی کف بچسبد و حالت زشتی را به خود می گیرد.

این مطلب را هم بخوانید  سنگ دهبید

مراحل کفسابی بتن

برای انجام عملیات کفسابی این نوع از کف ابتدا از الماس زبر برای مسطح کردن کف استفاده می شود که در صورت وجود ناهمواری های زیاد در کف از لقمه سنگ ۳۶ و یا ۴۶ برای یک دست کردن سطح استفاده می کنیم.

در اقدام بعدی لقمه سنگ ۶۰ را مورد استفاده قرار می دهیم و در نهایت لقمه سنگ ۱۲۰ بکار برده می شود تا سطح بتن کاملا هم تراز و صاف شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *