کفسابی گرانیت

یکی از مقاوم ترین سنگ های مصرفی در ساختمان، سنگ گرانیت می باشد. این نوع سنگ به علت استحکام بسیار بالایی که در برابر سایش دارد، عملیات کفسابی بر روی آن به دشواری انجام می شود و به همین دلیل زمان و مراحل اجرای عملیات کفسابی گرانیت بیشتر از سایر سنگ ها می باشد.

کفسابی گرانیت و انواع آن

تنوع در سنگ های گرانیت بسیار زیاد می باشد و می توان آن ها را در انواع طرح ها و رنگ ها مانند : سنگ گرانیت مرمریت ، گرانیت سیاه ، گرانیت سبز و گرانیت گل پنبه ای خریداری کرد که به همین دلیل این سنگ زیبا و مقاوم کاربرد بیشتری در ساختمان سازی دارد.

استحکام بالای این سنگ باعث شده تا از آن در بیشتر قسمت های ساختمان مانند کف ، پله ، پاگرد و دیگر بخش های مختلف و پر رفت و آمد ساختمان مورد استفاده قرار گیرد.

همانطور که گفته شد کفسابی سنگ گرانیت به دلیل مقاومت بالایی که دارد یکی از دشوارترین عملیات کفسابی در بین سایر سنگ ها می باشد و به همین علت هزینه انجام آن نسبت به سایر سنگ ها بالاتر است.

سنگ گرانیت بسیار گرانبها می باشد و برای انجام خدمات کفسابی آن نیاز به تیم متخصص و با تجربه در این زمینه می باشد. زیرا در صورت کوچکترین بی دقتی باعث آسیب دیدن سنگ می شود.

مراحل کفسابی گرانیت

در نخستین مرحله از کفسابی سنگ گرانیت، به دلیل اینکه این سنگ در برابر سایش بسیار مقاوم است از الماس زبر برای ساب و لایه برداری آن استفاده می شود تا جرم های سطحی از بین بروند و ایرادات سنگ مشخص شود.

در مرحله بعد برای هموار کردن سطح سنگ و از بین بردن خط و خش های ایجاد شده در مرحله اول، از الماس شماره ۶۰ استفاده می کنیم. سپس از بتونه های مخصوص برای پر کردن درزهای موجود استفاده می شود.

در مرحله سوم پس از خشک شدن بتونه، الماس ۱۲۰ را مورد استفاده قرار می دهیم . در مراحل بعدی از لقمه سنگ های ۶۰، ۱۲۰، ۴۰۰، ۶۰۰، ۸۰۰ استفاده می شود که پس از این مراحل، بوبوکس خشک بدون آب، بوبوکس با آب و در پایان عملیات از سیناکس و فرانکفورت مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ گرانیت به ۱۲ تا ۱۷ مرحله عملیات سابزنی سنگ نیاز دارد . تا به بالاترین کیفیت و سط درخشندگی خود دست یابد.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *