نماشویی در تهران

شهر تهران از تراکم ساختمان ها و برج های بسیار مرتفعی شکل گرفته است که تمامی این ساختمان ها دائما با آلودگی های همیشگی این شهر در ارتباط می باشند. این آلودگی ها بر روی سطح نمای ساختمان نشسته و باعث کثیف و زشت شدن نما می شود. از این رو خدمات نماشویی در تهران بیشترین درخواست را نسبت به دیگر خدمات ساختمانی به همراه دارد.

مصالح به کار برده شده در نماهای ساختمان می تواند در انواع طرح ها و رنگ های مختلفی مانند نمای آجری، نمای سنگی، نمای شیشه ای، نمای کامپوزیت و … باشد که همه این نماها در مقابل آلودگی زیادی که در این شهر وجود دارد، آسیب پذیر هستند و به سرعت زیبایی خود را از دست می دهند.

استفاده از خدمات نماشویی در دوره های منظم و تعیین شده یکی از موثرترین روش ها برای تمیز کردن و جلوگیری از تثبیت این جرم ها بر روی سطح نمای ساختمان می باشد.

استفاده از فناوری نانو نیز یکی از پرکاربردترین روش ها برای ثابت ماندن تمیزی نمای ساختمان به مدت طولانی می باشد. بیشترین استفاده نانوساب در نمای سنگی می باشد و ساختار این ماده به این شکل است که حالت آب گریزی دارد یعنی زمانی که سطح نما به این ماده آغشته می شود دیگر هیچ گونه آلودگی و آب را به خود جذب نمی کند.

نماشویی در تهران

هر چند وقت یکبار و با چه تجهیزاتی نماشویی در تهران باید انجام شود؟

عامل اصلی به وجود آمدن جرم و کثیفی بر روی سطح نمای ساختمان های شهر تهران، وجود آلودگی های حاصل از سوخت های فسیلی در وسایل نقیله می باشد.

جنس مصالح مصرفی در نمای ساختمان نیز تاثیر بسیاری در میزان جذب این آلودگی ها دارد. برای مثال می توان گفت که نماهای آجری نسبت به نماهای سنگی زودتر دچار کثیفی می شوند که برای شستن و تمیز شدن آن باید از دستگاه واترجت استفاده شود.

برای شستشوی نماهای شیشه ای از مواد شوینده مخصوص استفاده می کنیم که به راحتی می توان نما را تمیز و شفاف کرد و نیازی به واترجت نمی باشد.

ارتفاع ساختمان های شهر تهران بسیار زیاد می باشد که برای نماشویی آنها امکان استفاده از داربست وجود ندارد. داربست در مواقعی کاربرد بیشتری دارد که ساختمان مرتفع نباشد و مهم ترین ویژگی در داربست تسلط کامل متصدی بر روی انجام عملیات می باشد.

یکی دیگر از روش های انجام نماشویی در تهران استفاده از راپل می باشد. راپل نوعی طناب بسیار مقاوم و مخصوص عملیات نماشویی است که در بالاترین نقطه ساختمان نصب شده و مجری به وسیله آن در هوا معلق مانده و به شستشوی نما می پردازد.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *