قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما

برای محکم کردن سنگ نما برای جلوگیری از سقوط بر روی افراد از پیچ و رولپلاک نما استفاده می کنند. سنگ های نما به مرور زمان و با نفوذ مواد آلاینده و یا آب پشت سنگ ها باعث می شود که لق شوند. در این حالت فردی که عملیات پیچ و رول پلاک را انجام می دهد در ابتدا با طناب و یا با داربست و با به کار بردن دریل های مخصوص سنگ های نما را پیچ و رول پلاک می کند و تمام سنگ هایی که لق شده اند را محکم می نمایند.

قیمت پیچ و رولپلاک نما

قیمت پیچ و رولپلاک نما و عوامل موثر بر آن :

اندازه سنگ های نصب شده :

فاصله استاندارد پیچ و رول پلاک های نصبی در نما باید ۵۰ سانتی متر باشد، در صورتی که سنگ نما کوچک باشد انجام عملیات پیچ و رول پلاک بسیار سخت و پرهزینه خواهد بود.

جنس سنگ های نما و یا دیوار:

سنگ های سختی که میزان جذب آب آن ها کمتر است به طور معمول نسبت به سنگ های نرم از پیچ و رول پلاک کمتری استفاده می شود مانند سنگ های گرانیت. از جمله سنگ های نرم می توان به تراورتن نیز اشاره کرد. سنگ های گرانیت هر ۶۰ سانتی متر به یک پیچ نیاز دارد و سنگ های تراورتن در هر ۴۰ سانتی متر به یک عدد پیچ و رول پلاک نیاز خواهد داشت.

وضعیت سنگ نما :

قیمت پیچ و رولپلاک نما برای سنگ هایی که شل شده اند در مقایسه با سنگ هایی که افتاده اند فرق دارد.

وضعیت ملات پشت سنگها :

ملاتی که در پشت سنگ نما وجود دارد توانایی نگه داشتن پیچ و رولپلاک نما را نیز خواهد داشت.

گاهی اوقات ملات پشت سنگ در برخی از ساختمان ها خالی می شود و فرد متخصص باید نرخ های گوناگون سنگ را برای رسیدن قسمتی که بتواند پیچ را در آن محکم کند پیدا کند.

استفاده از داربست یا راپل :

عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما با این که با داربست راحت تر است ولی به خاطر گران بودن آن برای کارفرما زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد.

در حال حاضر در ایران بیشتر با استفاده از طناب، عملیات پیچ و رول پلاک را انجام می دهند.

نکته : معمولا بعد از پیچ و رولپلاک نما ، از نماشویی به منظور افزایش عمر مفید و زیبایی ساختمان استفاده می‌شود که هزینه آن به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد .

گروه کفسابی و نماشویی نمونه ، این خدمات را با بالاترین کیفیت و تضمین ایمنی برای شما انجام خواهد داد .

0/5 ( 0 نظر )