سنگ سابی در تهران

سنگ سابی و کفسابی

سنگ سابی و کفسابی موجب ایجاد براقیت و شفافیت در خصوص سنگ های می شود

که در ساختمان به کار رفته است.

گاهی اوقات افراد به اشتباه سراغ موادی می روند که به جای تمیزی موجب کدر شدن سنگ می شود ولی کفسابی و یا سنگ سابی موجب تمیزی این دسته از سنگ ها خواهد شد.

سنگ سابی

تاثیر مواد اسیدی روی سنگ ها

سرکه و آبلیمو و ترشیجات و وایتکس ها از جمله موادی هستند که موجب می شوند سطح براقی که بر روی سنگ وجود دارد از بین رفته و سنگ ها حالت کدری برای خود پیدا کنند.

زمانی که عمل کفسابی و سنگ سابی صورت می گیرد در استفاده از این مواد باید نهایت دقت را داشت تا مشکلی برای سنگ به وجود نیاید و شفافیت و حالت براق خود را داشته باشد.

در خصوص سنگ های گرانیت بهتر است از کفسابی استفاده نشود زیرا سنگ های گرانیت در کارخانه و به وسیله ماشین آلات سنگین ساب می خورند و دستگاه هایی که اندازه کوچکی دارند نمی توانند تاثیر چندانی در خصوص سنگ های گرانیت داشته باشند و عمل سنگ سابی و یا کفسابی را به خوبی بر روی این دسته از سنگ ها انجام دهند.

در مورد کفسابی بر روی پارکت تنها آندسته از پارکت هایی که جنس آن ها از چوب است قابلیت انجام کفسابی را دارند. در مورد پارکت های لمینت و ام دی اف نمی توان از کفسابی استفاده کرد اما پارکت هایی که از چوب ساخته شده اند را می توان با سمباده ای که مخصص انجام عملیات کفسابی است سمباده کشید و پس از آن با استفاده از روغن جلا پوششی را بر روی آن ایجاد کرد.

به طور معمول در مواقعی که قرار است بر روی موزائیک از پارکت استفاده شود برای ایجاد حالت یکدستی و جلوگیری از لق زدن پارکت موزائیکی که در قسمت زیرین به کار رفته کفسابی می شود تا به خوبی در جای خود محکم شود و هیچ مشکلی به وجود نیاید.

تاثیر مواد اسیدی روی سنگها

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *