کفسابی پذیرایی _ کفسابی بهزاد _ ساب سنگ

ساب سنگ چیست ؟

سنگسابی یا ساب سنگ جزئی از کفسابی می باشند و تفاوت آنها در این می باشد که عملیات کفسابی را بر روی تمامی کف ها مانند چوب، موزاییک، بتن، گرانیت و … می توان انجام داد اما ساب سنگ تنها بر روی انواع سنگ ها مانند تراورتن، مرمریت، گرانیت، دهبید و … قابل اجرا می باشد.

در سابزنی سنگ حدود ۴ میلیمتر از سطح سنگ توسط دستگاه های کفسابی و لقمه سنگها سابیده می شود تا ایرادات و ناهمواری های سطح سنگ برطرف شود و همچنین جرم و آلودگی های روی سنگ از بین برود.

ساب سنگ به دلیل حساسیت بسیار بالایی که دارد تنها باید توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود در غیر این صورت با کوچکترین اشتباهی ممکن است سنگ تخریب شده و از بین برود.

عملیات سنگسابی علاوه بر براق و درخشان کردن سنگ دارای مزایای بسیاری نیز می باشد که در ادامه این مقاله به آن ها می پردازیم.

مزایای ساب سنگ

 • با انجام سنگسابی تمامی شکاف ها و ترک های سنگ با استفاده از بتونه های رزینی مخصوص پر شده و از نفوذ آلودگی ها به عمق سنگ جلوگیری می کند.
 • گاهی اوقات به دلیل نشست ساختمان سنگ های کف دچار پستی و بلندی می شود و از تراز بودن خارج می شوند. در این هنگام عملیات سنگسابی باعث برطرف شدن این ناهمواری ها شده و سطح سنگ را کاملا صاف و یک دست می کند.
 • ساب سنگ باعث افزایش بهداشت محیط به خصوص در رستوران ها، مراکز درمانی و کارخانجات تولید مواد غذایی که دارای اهمیت بالای است می شود.
 • عمل ساب زنی سنگ باعث افزایش کیفیت و عمر مفید آن می شود و نیازی به تعویض آن پس از گذشت مدتی نخواهید بود. همچنین سطح سنگ به درخشانی فوق العاده ای می رسد. میزان براق شدن سطح سنگ به جنس سنگ نیز بستگی دارد.
5/5 ( 1 نظر )

2 Comments to “ ساب سنگ”

 1. اطلاعات خوبی راجع به کفسابی به دست آوردم
  ممنون

  1. بهزاد سیفی says :پاسخ

   خواهش میکنم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *