تمیز کردن راه پله

راه پله ها یکی از مهم ترین قسمت های ساختمان محسوب می شوند، چرا که این بخش از ساختمان محل رفت و آمد افراد جهت جا به جایی آن ها از طبقه ای به طبقه دیگر می باشد. به همین دلیل تمیز کردن راه پله ها یکی از گزینه های مهم و قابل رسیدگی در بین ساکنین ساختمان می باشد.

همانطور که گفته شد راه پله محلی می باشد که در معرض آلودگی های فراوان محیطی قرار می گیرد و حداقل باید یک بار در هفته به تمیز کردن آن بپردازید. نظافت راه پله ها با توجه به نوع مصالح و کفپوش های به کار رفته در پله دارای روش های مختلفی می باشد و قطعا بهترین روش، استفاده از خدمات کفسابی است .

تمیز کردن راه پله هایی با کفپوش سنگ

پله های با کفپوش سنگ در اکثر ساختمان ها و مجتمع های تجاری، اداری و مسکونی بسیاری به کار برده شده است. هدف از تمیز کردن پله ها از بین بردن لکه ها و جرم ها و براق نمودن سطوح پله می باشد.

سطوح اکثر سنگ ها دارای روزنه و شکاف هایی است که می تواند انواع آلودگی و کثیفی ها را به خود بگیرد و باعث زشت و کدر شدن پله ها شود.

زمانی که جرم و لکه های قدیمی بر روی پله وجود داشته باشند و به راحتی از بین نروند، در صورت عدم محدودیت استفاده از آب در امر شستشو می توان از دستگاه واترجت مناسب با راه پله جهت تمیز کردن آن ها استفاده کرد.

این دستگاه از قدرت زیادی برخوردار است و به راحتی می تواند لکه هایی مانند آدامس و انواع مواد چرب و چسبنده را از بین ببرد.

در بعضی از مواقع نیز به راحتی امکان استفاده از آب برای شستشوی کامل راه پله وجود ندارد و برای نظافت آن باید با حداقل میزان آب به تمیز کردن پله ها بپردازیم.

در این هنگام بهترین راه حل برای تمیز کردن راه پله ها استفاده از ترولی های نظافتی می باشد. یک ترولی از تجهیزات بسیار مناسب برای نظافت تشکیل شده است که دارای جارو، تی، سطل آب و مواد شوینده می باشد و به راحتی قابل حمل است.

در این روش ابتدا با استفاده از جارو راه پله را از بالا به پایین جارو می کنیم تا تمامی گرد و خاک راه پله جمع آوری شود و سپس از آب ملایم و مواد شوینده جهت شستشوی راه پله استفاده می کنیم.

همچنین برای شستشوی عمقی و بهتر می‌توان از خدمات کفسابی استفاده نمود .

روش تمیز کردن راه پله

تمیز کردن راه پله های با کفپوش فرش و موکت

کفپوش راه پله ها در هتل ها و برخی از ساختمان های مسکونی معمولا از نوع موکت و یا فرش می باشد. این نوع کفپوش زیبایی خاصی را به فضای راه پله می بخشد که نظافت آن از اهمیت خاصی برخوردار است.

اگر نظافت این نوع راه پله به طور صحیح انجام نشود، انواع آلودگی ها و خرده آشغال ها به داخل الیاف فرش و موکت نفوذ کرده و سبب به خطر افتادن بهداشت محیط می شود.

برای نظافت این نوع راه پله ها ابتدا از جارو برقی برای جمع آوری گرد و خاک و زباله ها ریز استفاده می کنیم و سپس به کمک دستگاه مخصوص شستشوی فرش سطح کفپوش پله را شستشو می دهیم.

این دستگاه با استفاده از آب و مواد شوینده و برسی که زیر آن تعبیه شده است سطح پله را کاملا تمیز می کند و در آخر آب کثیف بجا مانده از شستشو را توسط پمپ مکنده که در داخل دستگاه می باشد جمع آوری می شود.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *