تمیز کردن مرمر

در این مقاله از سری مقاله‌های کفسابی ۲۰ به روش های تمیز کردن مرمر حمام و صیقلی کردن آن می پردازیم

در صورتی که موفق شدید تا لکه های به وجود آمده بر روی سنگ مرمر را از بین ببرید ولی خط و خش هایی بر روی آن به وجود آمده و یا این که در ظاهر آن حفره هایی ایجاد شده است

پیشنهاد می کنیم برای از بین بردن این منافذ و خط و خش ها روی سطح سنگ را خیس کنید سپس کمی پودر سنگ درون آن ها بریزید و پس از آن با استفاده از یک سمباده نرم سطح سنگ را پولیش دهید، با این کار می توانید سنگ مرمرتان را به راحتی صیقل دهید.

تمیز کردن مرمر کفپوش

اگر می خواهید کفپوشی که از سنگ مرمر است را تمیز کنید می توانید با استفاده از آب و صابون یا مایع ظرفشویی گرد و خاک موجود بر روی آن را از بین ببرید، بعد از این که شست وشوی آن به اتمام رسید با استفاده از یک پارچه نرم آن را خشک کنید.

تمیز کردن مرمر کفپوش

تمیز کردن مرمر حمام

راه هایی که برای تمیز کردن مرمر حمام وجود دارد مانند سنگ مرمری است که در آشپزخانه به کار برده شده است.

تنها تفاوتی که وجود دارد این است که برای از بین بردن رسوبات باید از مقدار کمی خمیردندان استفاده کنید و آن را بر روی رسوبات موجود بر روی سطح سنگ مرمر بمالید و آن را براق کنید.

نکاتی که در مورد تمیز کردن مرمر وجود دارد

لکه هایی که به وجود آمده اند را بلافاصله تمیز کنید زیرا اگر لکه ای کهنه شود تمیز کردن آن به سختی انجام می شود و یا حتی امکان دارد که به طور کامل از بین نرود و باعث مخدوش شدن نمای سنگ تان شود.

با استفاده از آب گرم و یک اسفنج می توانید صفحات سنگ مرمر را تمیز کنید، البته این راه حل برای از بین بردن لکه هایی است که به تازگی بر روی سطح سنگ مرمر به وجود آمده است.

توصیه می کنیم که برای تمیز کردن سنگ مرمر از ترکیب آمونیاک و آب به طور پیاپی استفاده نکنید زیرا به مرور زمان منجر به کدر شدن آن شده و درخشندگی خود را از دست می دهد.

این را به یاد داشته باشید که مایع سفید کننده را برای تمیز کردن مرمر حمام به هیچ عنوان به کار نبرید

زیرا باعث کدر شدن و از بین رفتن درخشندگی آن می شود.

اگر این روش ها جوابگوی نیاز شما نبود می توانید از خدمات کفسابی و سنگ سابی استفاده کنید .

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *